Tjetër tërmet i fortë në Itali, i moshuari vdes nga frika

termeti-italiVazhdojnë edhe të enjten lëkundjet e tokës në Itali.

Një tërmet me magnitudë 4.2, e me epiqendër në Norcia ka goditur në orën 19:22, sipas Instituti Kombëtar të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë në Itali.

Në kohën kur është regjistruar tërmeti, në Norcia ka pasur një takim me kryetarët e komunave. Pas lëkundjes, takimi u ndërpre dhe të gjithë u larguan nga qendra komunale.

Mediat italiane raportojnë edhe për viktimën e parë nga tërmetet që kanë goditur dje dhe sot Italinë fqinj. Siç raporton “Il Messaggero”, një 73-vjeçar ka vdekur nga një infarkt i shkaktuar nga frika e tërmetit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Sulm me armë në një kafene në Stamboll, 5 persona të plagosur

Pesë persona mbeten të plagosur pas një sulmi me armë në Stamboll. ...