Tepelenë, policia asgjëson 7500 bimë kanabis, ende nuk dihen autorët

kanabis-vloreOperacioni kundër drogës vazhdon! Këtë herë rreth 80 forca policie kanë kryer një operacion pasditen e sotme në fshatrat e Tepelenës dhe Memaliajt duke asgjësuar rreth 7500 rrënjë kanabis sativa. Të dhënat zyrtare raportojnë se janë sekuestruar gjithashtu edhe 35 kg kanabis. Në operacion përveç forcave lokale të policisë kanë marrë pjesë edhe efektivë nga Tirana. Ndërkaq policia ka vijuar punën për evidentimin dhe kapjen e autorëve.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

tirane-policia

Vdekja e mistershme e 24-vjecarit, flasin shokët: Mjekët i thanë “s’ke gje, e ke nga pija”

Një 24-vjecar është gjetur i pajetë në banesën e tij në zonën e ...