Tentuan të shmangin policinë, arrestohen dy shqiptarë me 3.5 kg kokainë në makinë

kokaineeeDy shtetas shqiptar janë arrestuar ditën e sotme, pasi në makinën e tyre u gjetën plot 3.5 kg kokainë e pastër.

Sipas policisë italiane ata janë 48-vjeçari me inicialet B.X. si dhe 27-vjeçari G.D. .

Shqiptarët u ndaluan në një autostradë në hyrje të qytetit të Venecias nga ana e policisë. Dy shqiptarët, sipas mediave italiane, tentuan të shmangnin Policinë, ndaj edhe këta të fundit dyshuan se diçka fshihnin.

Policia italiane i sekuestroi dy shqiptarëve 100 mije euro, ndërsa droga vlente plot 1 milionë euro nëse ajo do të shitej në tregun vendas.

Mediat raportojnë se një nga shqiptarët e arrestuar ishte rezident në Itali, ndërsa tjetri sapo kishte shkruar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Opozita një tjetër mesazh për Ramën, ngre një dron mbi kryeministri

Opozita, ditën e sotme ka gjetur një tjetër mënyrë për t’i dhënë ...