Tenton të korruptojë policin me 10 mijë lekë, arrestohet shoferi nga Tirana

3
Kliko per me shume info

arrestim-burg-620x330Një person është arrestuar nga Policia, pasi akuzohet se ka tentuar të korruptojë një efektiv policie.

 

Kliko per me shume info

Sipas policisë, ai është Nikolin Qirici, banues në “Kombinat” të Tiranës.

Qirici u arrestua pasi në aksin rrugor Bulqizë-Peshkopi, në vendin e quajtur “Ura e Topojanit” është ndaluar nga shërbimet e Policisë qe ishin në pikë kontrolli (Policia Rrugore, e Rendit dhe Krimi ekonomik ), në zbatim të planit të masave “Për goditjen e paligjshmërisë”.

Në momentin e ndalimit ky shtetas ka tentuar t’i jap një kartëmonedhë prej 1 mijë lekësh punonjësve të policisë me qëllim shmangien e procedurave ligjore në lidhje me një sasi malli ushqimor të cilin e transportonte pa dokumentacion përkatës, (faturë tatimore).

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here