Tenton të korruptojë policin me 10 mijë lekë, arrestohet shoferi nga Tirana

arrestim-burg-620x330Një person është arrestuar nga Policia, pasi akuzohet se ka tentuar të korruptojë një efektiv policie.

 

Sipas policisë, ai është Nikolin Qirici, banues në “Kombinat” të Tiranës.

Qirici u arrestua pasi në aksin rrugor Bulqizë-Peshkopi, në vendin e quajtur “Ura e Topojanit” është ndaluar nga shërbimet e Policisë qe ishin në pikë kontrolli (Policia Rrugore, e Rendit dhe Krimi ekonomik ), në zbatim të planit të masave “Për goditjen e paligjshmërisë”.

Në momentin e ndalimit ky shtetas ka tentuar t’i jap një kartëmonedhë prej 1 mijë lekësh punonjësve të policisë me qëllim shmangien e procedurave ligjore në lidhje me një sasi malli ushqimor të cilin e transportonte pa dokumentacion përkatës, (faturë tatimore).

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shqiptari arrestohet për vrasjen e djalit të mafiozit italian

Policia italiane ka arrestuar dhe një shtetas shqiptar për vrasjen e djalit ...