Tentoi të trafikonte për në Mal të Zi tre persona, 34-vjecari bie në pranga në “Rinas”

Kliko per me shume info

rinasiiiiiiGoditet një tjetër rast për veprën penale “Ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”. Policia e Rinasit ka arrestuar një 34-vjeçar nga Tirana, pasi ka tentuar që të trafikojë për në Mal të Zi tre shtetas turq.

Bëhet e ditur se në pikën e kalimit kufitar Rinas u kapën tre shtetas turq të cilët pas intervistimit deklaruan se do të ndihmoheshin nga shtetasi i mësipërm për të kaluar kufirin në drejtim të shtetit Gjerman dhe atij Zviceran.

Kliko per me shume info

Policia e Rinasit ka njoftuar se shtetasit turq u proceduan me urdhra largimi vullnetar drejt shtetit Turk.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.