“Champions League”, ja takimet e ditës së sotme, në fushë Reali, Juve e Dortmund

takimet-championsDo të luhen sot ndeshjet e treta të fazës së grupeve të Ligës së Kampioneve. Në fushën e lojës, në orën 20:45, do të zbresin Reali i Madridit, Borusia e Dortmundit dhe Juventusi.
Madrilenët do të kenë përballë Legian e Varshavës, ndërsa gjermanët e Leverkursenit do të presin Totenhemin. Një transferta jo e lehtë do të jetë ajo e Juventusit në fushën e Lionit. Ndërkohë, kampionët anglezë të Leister Sitit do të presin në fushën e tyre Kopenhagenin, ndërsa një duel i fortë do të jetë ai mes Dinamos së Zagrebit dhe Seviljes.

Ndeshjet e grupeve të tjera të Ligës së Kampioneve do të luhen nesër, në orën 20:45.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

futbollistiii

Futbollisti i mbijetuar nga rrëzimi i avionit i habit të gjithë

Njëri nga futbollistët e paktë të skuadrës së Chapecoenses, mund t’i kthehet ...