Tahiri: Masa më të rrepta për celularin në timon, ja kur nis ndëshkimi

Kliko per me shume info

tahiri2016Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri vizitoi sot Komisariatin e Policisë Rrugore Tiranë. Nga ambientet e këtij komisariati, Tahiri deklaroi se masa për rripin e sigurimit shpëtoi 9 jetë njerëzisht këtë muaj.

Sipas tij, vetëm në një muaj policia ka vneodsur 11 mijë gjoba, të cilat sipas ministrit, nuk janë më të kushtueshme se sa jeta e njeriut.

Kliko per me shume info

“Masa sensibilizuese për rripin e sigurimit. 11 mijë gjoba brena 1 muaji. Gjobat në mungesë të rripit të sigurimit. Masa për gjobat ishte e domosdoshme, pasi rigusron jetën e qytetarëve. Kjo është mundësia që kemi ne për të shpëtuar sa më shumë jetë. Me këtë masë kemi shpëtuar 9 jetë njerëzisht vetëm këtë muaj. Kjo është një pasuri shumë e madhe. Duke filluar nga java tjetër policia do fillojë masat dhe për përdorimin e telefonit në timon. Kjo është e dyta, pas rripit, që shkakton pasoja fatale në jetën e qytetarëve. Do shtojmë masën e gjobës për ata që përdorin celularin në drejtimin e  utomjetit. Çdo person që përdor celularin në timon është person i rrezikshëm”, ka deklaruar Tahiri.

2 COMMENTS

  1. e zhgrapet popullin fare , ça boni se lat nam. gjobat sa nje rroge o shoku. i bie si me marr gjobe 5000 euro n evrope.
    shkoni rrjepni gjukatsat dhe prokuroret, debutetat dhe doktoret. arsimtaret e shkollave t larta qe marrin 100 euro per nje provim.
    luftoni korrupcionin neper bashkia, qe t sorollasin posht e lart per nji certifikat.

  2. i lexon lajmet ndonjehere apo ste le fb.
    e keni be at shtet me zi se n koh t Sales o shoku
    dhe kur ishte n pushtet pd-ja mendoja ska ku t shkoj me keq por e keqja spaska fund me ju. vampira

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.