Super-avioni ushtarak amerikan që u ul sot pranë Shqipërisë

Kliko per me shume info

avioni-2016Në Aeroportin e Prishtinës, kryesisht atë Ushtarak të KFOR-it, ka zbarkuar një aeroplan përgjues i tipit C-5M.
Lajmi eshte bere me dije nga faqja zyrtare e ambasades amerikane ne Prishtine.

Ky aeroplan është një ndër më të mëdhenjtë të Forcave Ajrore dhe është hera e parë që në Kosovë vjen një i tillë.

Kliko per me shume infoLEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.