Sulm në stacionin e trenave në Frankfurt, theren katër persona

sulm-frankfurtKater persona u theren me thike ne Frankfurt. Policia raportoi se një person i armatosur me thikë ka therur katër persona në stacionin e trenave në Frankfurt.

Autori iku nga vendi i sulmit, dhe tani ndodhet në arrati.

Kliko per me shume info

Sulmi ka ndodhur këtë pasdite në stacionin Hauptwache të qytetit gjerman, ndërsa bëhet e ditur se katër persona kanë marrë lëndime.

Ende nuk dihet motivi i sulmit. Në vendin e ngjarjes kanë dalë shumë oficerë të policisë dhe shpëtimtarë.

Gjermania është tronditur nga sulmet terroriste kohet e fundit, duke bërë që të kritikohet politika e dyerve të hapura ndaj emigrantëve e kancelares Angela Merkel.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.