Sulm në stacionin e trenave në Frankfurt, theren katër persona

sulm-frankfurtKater persona u theren me thike ne Frankfurt. Policia raportoi se një person i armatosur me thikë ka therur katër persona në stacionin e trenave në Frankfurt.

Autori iku nga vendi i sulmit, dhe tani ndodhet në arrati.

Sulmi ka ndodhur këtë pasdite në stacionin Hauptwache të qytetit gjerman, ndërsa bëhet e ditur se katër persona kanë marrë lëndime.

Ende nuk dihet motivi i sulmit. Në vendin e ngjarjes kanë dalë shumë oficerë të policisë dhe shpëtimtarë.

Gjermania është tronditur nga sulmet terroriste kohet e fundit, duke bërë që të kritikohet politika e dyerve të hapura ndaj emigrantëve e kancelares Angela Merkel.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Sulm me armë në një kafene në Stamboll, 5 persona të plagosur

Pesë persona mbeten të plagosur pas një sulmi me armë në Stamboll. ...