Sulm në Evropë? Ja përgjigja e “shefit” të Rusisë, Vladimir Putin

putin-avionPresidenti rus Vladimir Putin ka thënë se është idiotësi ta mendosh se Rusia dëshiron të sulmojë shtetet e Evropës. Putin ka theksuar se shteti rus ka vlerat, pavarësinë dhe identitetin e vet. “Ne nuk kemi qëllime për të sulmuar egërsisht ndokënd. Absolutisht jo. Ne nuk e kemi këtë qëllim, i cili përhapet me frikë në mediet perëndimore”, ka thënë Putin, shkruan “Russia Today”.
Për Putinin, disa shtete perëndimore janë duke aluduar me pa të drejtë se “Rusia është agresive”. Ai tha se shtetet në Perëndim e bëjnë këtë gjë, për të mbuluar problemet e brendshme që kanë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Avioni perplaset me qendren tregtare, 5 te vdekur

Një aeroplan i vogël është përplasur me një qendër tregtare, pranë aeroportit ...