Studimet shokojnë, njerëzit me këto profesione priren të tradhtojnë më shumë

UntitledNëse jeni duke kërkuar për një partner që nuk do t’ju tradhtojë kur nuk jeni në shtëpi, atëherë duhet të keni pak kujdes me anën profesionale të partnerit.
Vendet moderne të punës janë të mbushura me drama, thashetheme dhe afera të zemrës. Prandaj, një anketim i ri ka kërkuar nga 5,658 gra të tregojnë për profesionet më kurorëshkelëse, transmeton Telegrafi.

Në fillim të listës gjenden personat e punësuar në banka dhe shitblerësit e aksioneve.
Këto janë profesionet ku partnerët tradhtojnë më së shumti, sipas renditjes:
– Profesionet financiare (personat e punësuar në banka, shitblerësit e aksioneve, analistat etj.)
– Profesioni i aviacionit (pilotët, stjuardesat etj.)
– Profesioni i shëndetësisë (doktorët dhe infermieret)
– Bizneset (drejtorët, menaxherët dhe sekretaret)
– Sportistët (atletët, trajnerët etj.)
– Artistët (këngëtarët, modelet, aktorët, fotografët etj.)
– Industria e jetës së natës (DJ-ët, vallëzuesit dhe kamerierët)
– Personat e profesionit ligjor (avokatët, sekretaret, gjyqtarët, prokurorët etj.)
– Profesioni i komunikimit (gazetarët, zyrtarët e marrëdhënieve publike etj.)
/Telegrafi/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

DJ i famshëm zgjedh të vdesë në Zvicër me eutanazi, debati trondit Italië

Një debat të madh mediatik e politik në Itali u shkaktua pas ...