Stresi bën të fortin, qëllon me armë në makinë! Rrezikon burgun?!

stresiiiKëngëtari i njohur i muzikës Rep, Arkimed Lushaj i njohur për të gjithë me emrin e skenës “Stresi” duket se shumë shpejt do të përballet sërish me drejtësinë.

Ai ndodhet në shërbim prove, që do të thotë se duhet të paraqitet periodikisht në gjykatë dhe të mos shoqërohet me persona të dënuar apo të bëje veprime që konsiderohen vepra penale. Por kjo duket se nuk e ndal reperin.

LEXO EDHE:  Rrëfehet Eli Fara, këngëtarja tregon sakrificën më të madhe që ka bërë për të bijën
Kliko per me shume info

Ai ka publikuar një video në rrjetin social Instagram, teksa nxjerr dorën jashtë xhamit të makinës në ecje dhe qëllon një herë me pistoletë. “Për shokun tim Ols Nazari”, – dëgjohet të thotë Stresi në videon e publikuar nga vetë ai.

Arkimed Lusha u procedua penalisht pasi në janar të vitit 2015 u arratis nga ambientet e komisarit numër 3 në Tiranë, pasi ishte ndaluar për drejtim mjeti nën efektin e pijeve alkoolike dhe kishte kundërshtuar punonjësit e policisë. Në Shkallën e Parë prokuroria dënimin e Stresit me 6 muaj burgim, por gjykata pranoi vetëm 2 muaj burgim. Ndërsa Gjykata e Apelit, pas ankimit të bërë sërish nga Prokuroria, e cila kërkonte rritjen e masës së dënimit, vendosi ta konvertojë dënimin nga 2 muaj burgim në 18 muaj në shërbimin e provës.

LEXO EDHE:  Alketa Vejsiu tregon gardërobën marramendëse

https://www.instagram.com/p/BL6CA5hjno4/?taken-by=stresi

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here