Klasifikimi i gazetës italiane: Strakosha më i mirë se Berisha!

etrit-berisha15“Gazzetta dello Sport” ka bërë një klasifikim të portierëve më të mirë në skuadrat e Italisë.

Sipas kësaj gazete, Strakosha vlerësohet me notën 6.5 dhe pozicionohet i dyti, pas talentit të Milanit, Xhanluixhi Donaruma. 21-vjeçari i Lacios lë pas në radhë Sheznin e Romës, Handanoviçin e Interit.

Kliko per me shume info

Renditja e portierëve:

1 – Donaruma (Milan) 6,8
2 – Strakosha (Lacio) 6,5
3 – Shezni (Roma); Handanoviç (Inter) 6,5
5 – Konsilji (Sasuolo) 6,43
6 – Berisha (Atalanta) 6,38
7 – Bixarri (Peskara) 6,36
8 – Skorupski (Empoli); Hart (Torino) 6,3
10 – Rafael (Kaljari); Perin (Xhenoa) 6,25

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here