Stërvitja shqiptaro-amerikane, “çlirohen” pengjet në Tiranë

renea2016Në përfundim të stërvitjes 3-javore, batalioni special i Forcave të Armatosura, reparti special i Policisë së Shteit, RENEA dhe forcat speciale amerikane që udhëhoqen trajnimin, zhvilluan një demonstrim në sheshin Nënë Tereza, në godinën e Akademinsë së Arteve.

Në një situatë hipotetike, në këtë godinë ku zhvillohej një aktivitet kulturor, ishin marrë peng disa persona, lirimi i të cilëve erdhi pas ndërhyrjes së forcave speciale, ndërkohë që u neutralizuan edhe keqbërësit.

Stërvjtja dhe demonstrimi vijnë pas ngjarjeve dhe situatave më të fundit në rajon.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Policia sekuestron 104 kg kanabis, arrestohet grekja dhe dy shqiptar

Policia greke ka mundur të sekuestrojë një sasi prej rreth 104 kg ...