Skandal në Fier, vidhet ura për skrap, banorët në gjendje e mjerueshme

Kliko per me shume info

UntitledNë Fier vidhet për skrap ura që lidh me afro 10 fshatra të zonës së Marinzës, Zharrzës dhe Roskovecit si pasojë e amortizimit dhe shkatërrimit nga dora e njeriut, rrezikon daljen nga funksioni. Skandali raportohet këto ditë, duke sjellë një gjëndje të mjerueshme në zonat e prekura. MËsohet se janë shkëputur nga trupi i urës, pasi persona të papërgjegjshëm i shesin për skrap.

Në këtë urë kalojnë automjete të tonazhit deri në 5 ton, me të cilat fermerët e zonës dërgojnë në Fier prodhimet bujqësore.
Banorët dhe drejtuesit e automjeteve kërkojnë ndërhyrje për sisteminin e urës, pasi në kundërt, thonë se rrezikojnë të izolohen.
Për mediat, banorët kanë deklaruar se gjendja është e mjerueshme dhe se duhet të ketë urgjentisht nj ndërhurje.
“Duhet të riparohet se normal nuk hyn kamioni këtu, shembet ura direkt”.
“ Ura ka nevojë për ndërhyrje, nuk diskutohet”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.