Skandal, tri motra me çrregullime mendore përdhunohen në Lezhë

policia-lezheeeNjë ngjarje tejet e rëndë ka ndodhur në Lezhë disa muaj më parë, por është mbajtur larg mediave. Tri motra me çrregullime mendore në Lezhë kanë rënë pre e abuzimeve seksuale.

Ato sot mund të bëhen dhe viktima të trafikimit. Kjo ngjarje tronditëse u tha në një tryezë të organizuar në kuadër të muajit të ndërgjegjësimit të antitrafikimit të qenieve njerëzore.

Deri pak muaj më parë tre motrat kanë qenë pjesë e qendrës ditore në Lezhë, por janë larguar nga aty duke mbetur braktisur rrugëve të qytetit.
Edhe nëna e tyre është e sëmure mendore. Në këtë tryeze kanë qenë edhe përfaqësues të pushtetit lokal, si sekretari i Përgjithshëm i Prefekturës, punonjës të Bashkisë Lezhë dhe të Shërbimit Social. Ata kanë premtuar zgjidhje për këtë familje.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Aksident i rëndë në Gjirokastër, makina del nga rruga, vdesin dy te rinj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër gjatë natës, ku për ...