Sirianit që preku zemrat e gjithë botës i ka ndodhur diçka e tmerrshme!

sirianiGazeta spanjolle “El Confidencial” ka publikuar një informacion për refugjatin sirian Osama Abuld Mohse në numrin e së dielës, dhe për fat të keq, ky informacion nuk është aq i mirëpritur.

Rreth një vit më parë, Osama Abdul Mohsen dhe familja e tij ishin lajm kryesor në mediet botërore.

Kliko per me shume info

Historia e tyre përshkoi botën virale, pas goditjes që morën nga një gazetare hungareze derisa po kalonin pikën kufitare.

Pas asaj video, familja e Mohsenit ishin ftuar për të jetuar në Spanjë, dhe Mohsenit që ishte trajner i ishte besuar një punë nga ana e Federatës së Futbollit të Spanjës.

Historia e tyre u bë edhe më e madhe kur u ftuan nga presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, për të ndjekur stërvitjet e Realit, për të parë dhomën e trofeve e për të ndjekur një ndeshje nga zona VIP, shkruan “lajmi.net”.

Por një vit nga kjo histori, gjërat për Osama Abdul Mohsen nuk janë duke shkuar mirë.

A ju kujtohet trajneri sirian që preku zemrat e të gjithëve? I ka ndodhur diçka e tmerrshme në Spanjë

Sipas gazetës ‘El Confidencial’, Mohsen është duke kërkuar përsëri punë, pasi Federata e Futbollit të Spanjës e ka larguar nga puna, shkaku i dështimit për të mësuar gjuhën spanjolle.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here