Shqiptarja përpiqet t’ia hedhë Policisë, agjentët e kapin “mat” pak para nisjes për Angli

shqiptarja-aeroport-angliNjë shtetase shqiptare ka tentuar që të emigrojë për në Britaninë të Madhe, duke përdorur një kartë identiteti italiane false.

Gjatë një kontrolli normal të pasagjerëve që po niseshin për në Manchester, agjentët e policisë arrestuan 42 vjeçare Irsa Hima.

Nga verifikimet rezultoi se numrat origjinalë të kartës së identitetit ishin fshirë dhe ato ishin zëvendësuar me numra të tjerë, raportojnë mediet italiane.

E ndodhur në këtë situatë, shqiptarja u detyrua të tregonte detajet si dhe të paraqiste një pasaportë shqiptare.

Në përfundim, ndaj saj u lëshua urdhër arresti nga Gjykata e Katanias.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti ditën e sotme në vendin tonë do të dominohet nga vranësirat ...