Kapet shqiptari i dënuar për vrasje, 19 vjet me emër fals, ja si u zbulua nga Policia

arber-dodaj-pasaportaNjë shqiptar ka rënë në prangat e Policisë italiane, i cili ishte dënuar për vrasjen e një bashkëkombësi të tij.

Shqiptari fshihet pas një identiteti të rremë, dhe ka jetuar prej vitesh i pashqetësuar në Itali. Mediat italiane raportojnë se në pranga përfundoi shtetasi 43-vjeçar Arben Dodaj.

Kliko per me shume info

Sipas policisë italiane, Dodaj kishte vrëra në vitin 1997 në Shqipëri dhe ishte dënuar me 22 vjet burg.

LEXO EDHE:  200 punonjës të burgjeve bien në "rrjetën" e Vettingut

Por, pak pas krimit, ai ishte larguar nga vendi. Ai u vendos në Usmate Velate, provincë në Monza ku kishte ndërruar edhe emër. Bashkë me të jetonte gruaja dhe dy fëmijë, 8 dhe 5-vjeç.

Si u zbulua

Policia ra në gjurmë të Dodaj dhe zbulimit të problemit me identitetin pas një anomalie me certifikatat e dy fëmijëve. Në to nuk shënohej atësia, cfarë i detyroi autoitetet të nisnin hetimet.

LEXO EDHE:  Rrapi shemb malin e bie në rrugë, bllokohet kalimi tej Uji i Ftohtë

Pas kësaj, policia vuri në përgjim edhe telefonat dhe falë përgjimit edhe të bashkëshortes së tij u mbërrit në zbulimin e të vërtetës.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here