Shqiptari në 11-shen e javës në Premier League

shaqiri15Në mesin e 11 lojtarëve më të mirë të xhiros së nëntë të Premier Ligës është edhe Xherdan Shaqiri.

Reprezentuesi zviceran udhëhoqi Stoke Cityn drejt fitores ndaj Hull City me dy super-gola dhe për herë të parë në këtë stinor ka arritur që të futet në mesin e më të mirëve të kampionatit anglez.

Në këtë fundjavë vëmendja kryesore ishte përqendruar në derbin mes Chelseat dhe Manchester Unitedin, të cilin ekipi londinez e fitoi bindshëm 4:0.

Pas këtij triumfi edhe dy futbollistë të ‘Bluve’ janë përfshirë në formacion. Mbrojtësi Cezar Azpilicueta dhe sulmuesi Pedro.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Sulmuesi i kombëtares shënon për Luganon

Për të dytën javë radhazi, Armando Sadiku gjen golin për ekipin e ...