Shqiptari nga Belgjika fiton lotarinë qindra-milionëshe

Kliko per me shume info

shqiptari-lotariNje 45-vjeçar me origjine shqiptare fitoi lotarinë 168 milionë euro, nga kompania EuroMillions, të martën në mbrëmje.

Ai kishte shpenzuar vetëm 15 euro për ta blerë biletën fituese dhe shpërblimi ishte miliona herë më i madh. Ai tha se kishte luajtur rregullisht për 10 vite rresht.

Kliko per me shume info

Në lotari kishte pëzgjedhur 5 numra të cilët e bënë fitues. “S’po mund ta besoja. E kuptova që kisha fituar kur shkova në faqen zyrtare të lotarisë dhe pashë numrat fitues”, u shpreh shqiptari.

L’heureux gagnant des 168 millions d’euros à l’Euromillions s’est fait connaître
Ai e adhuron futbollin, filmat e Robert De Niros dhe të gatuajë peshk. Ai tha gjithashtu do vazhdonte të luante sërish me EuroMillions dhe një shumë e mirë e parave të fituara do shkonin për një kauzë humanitare.

“Dua ta ndaj këtë fitore që më ra nga qielli me njerëzit në nevojë”, tha ai. ë zonën ku ai jeton shumë njerëz e përshkruajnë si person miqësor dhe të dashur nga të gjithë. Ai është i martuar dhe ka katër fëmijë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.