Shqiptari ndërton në shtëpi një super Lamborghini, ja pamjet e makinës

Njihuni me Driton Selmanin, djaloshin nga Gjilani i cili ka ndërtuar një automjet bazuar në markën e njohur të makinave “Lamborghini”.

Për ta krijuar, Dritonit i është dashur ndihma e stafit të tij, pa të cilin nuk do kishte arritur ta përfundonte në pak se një vit.

Në një invervistë për “Klan Kosova” ai ka treguar se si i erdhi ideja për ta ndërtuar “Lamborghinin”:

“Janë gjëra që i bëjnë njërëz të tjerë që nuk jetojnë në Kosovë, pse mos t’i bëjmë dhe ne kur kemi mundësi? Kjo fillimisht ka qënë model Mistubishi Eclipse, dhe aty mu shfaq ideja që të ndërtoja një Lamborghini edhe e fillova. Falenderoj edhe stafin tim që më ka ndihmuar. E kemi ndërtuar në një kohë rekord , më pak se 1 vit”.

Sipas tij, për të ndërtuar automobilin janë shpenzuar rreth 30 mijë Euro. Për më shumë shihni videon më poshtë:

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I gjen një mesazh të dyshimtë në celular, i riu rreh për vdekje të dashurën

Xixi Bi, një 24 vjeçare me origjinë kineze, që jetonte në Britaninë ...