Itali, e shtynë nga kati i 7-të, humb jetën 48-vjeçari shqiptar

shqiptari-italiNjë shtetas shqiptar 48-vjeçar është gjetur i vdekur në shkallët e një pallati në Genoa, në Itali. ngjarja po hetohet si vrasje.

Sipas mediave italiane, të cilat citojnë burime nga grupi hetimor, dyshohet se kemi të bëjmë me vrasje.

Kliko per me shume info

Policia italiane thase shqiptari mund të jetë shtyrë nga dikush. 48-vjeçari ka rënë nga kati i fundit i pallatit dhe ka ndërruar jetë menjëherë.

LEXO EDHE:  Zjarr në fabrikën e përpunimit të mbetjeve plastike në Kashar

“Brenda pallatit po bëheshin punime dhe ne besojmë se pas një sherri mes punonjësve mes katin e 6-të dhe 7-të”, thotë kreu i policisë, Annino Gargano.

Për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur rreth orës 15:00, policia thotë se do të marrë në pyetje të zotin e apartamentit ku po kryheshin punime. Zyrtarisht shqiptari i paidentifikuar rezulton i papunë që prej vitit 2011.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here