Laborator droge në Itali, shqiptari “koka” e trafikut, ja emri

bosi shqiptarNjë laborator kanabisi është zbuluar nga policia italiane në Gargano. Shtatë persona janë arrestuar, mes tyre dhe shqiptari, Klodian Paluci.

Sipas mediave italiane vendi ku u zbulua droga ishte një zonë e largët dhe aty prodhohej e përpunohej kanabisi.

droga 2

Të arrestuarit, mes tyre edhe shqiptari Klodian Paluci, grumbulloheshin përditë në mëngjes. Ata i merrte një furgon i bardhë, që i transportonte deri në San Nicandro dhe i njëjti i kthente po prapë aty ku i merrte.

droga

Ata ranë në pranga pas hetimeve, ndërkohë që policia i kishte zënë të gjitha shtigjet, duke mos u lënë mundësi të arratiseshin. Sasia e drogës kishte një peshë prej 600 kg. Gjithashtu është sekuestruar edhe një armë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Prokuroria i pergjigjet KQZ-se: Ja provat, hiqni mandatin Armando Prenges

Nje dite pas mbledhjes ku nuk u pranua kerkesa e pare, Përgjithshme ...