Arrestohet “bosi” shqiptar i drogës në Angli, u arratis njëherë dhe u rikthye

Kliko per me shume info

shqiptari-angliNë vitin 2013, policia britanike godit një grup të krimit të organizuar që furnizonte me drogë rajonin.

Një prej anëtarëve të bandës ishte edhe 35-vjeçari Astrit Malo, i cili mundi të arratisej nga vendi për t’u rikthyer dy vite më vonë në Mbretërinë e Bashkuar, edhe u arrestuar.

Kliko per me shume info

Malo ishte përfshirë edhe më herët si korrier droge në Midlands. Ai u dënua të enjten me 4 vite e gjysmë burg nga Gjykata në Neëcastle.

“Malo ka luajtur një rol themelor në grupin e krimit të organizuar dhe ishte përgjegjës për furnizimin me drogë në verilindje”, tha inspektori i policisë, Paul Ëaugh, i cili udhëhoqi hetimet.

“Pavarësisht se ai u largua nga vendi, ne vazhdimisht e kemi mbajtur nën vëzhgim dhe ai pagoi çmimin për përfshirjen e tij në trafik kur u kthye në vend”, shtoi ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.