Në kamion-frigorifer drejt Anglisë, 10 shqiptarë kapen në Roterdam

policia-britanikeDhjetë shqiptarë janë arrestuar në portin e Roterdamit, gjatë një kontrolli të ushtruar nga policia vendase. Ata ishin futur në një kamion-frigorifer, i cili transportonte fruta.

Siç bëjnë të ditur mediat vendase, ata janë në gjendje të mirë shëndetësore, pavarësisht se janë gjetur taksa dridheshin nga i ftohti. Klandestinët shqiptarë janë të moshës 19-37 vjeç.

Policia ka arrestuar edhe shoferin e kamionit, një shtetas rumun 27-vjeçar, i cili akuzohet për trafik klandestinësh.

Mendohet se destinacioni i tyre përfundimtar ishte qyteti Hull në Angli.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

kuvend2016

Energjia elektrike shkëputet dhe në Kuvend, deputeti i PS-së bie nga karrigia

Një debat i ‘’gjallë’’ u mbajt në kuvend ditën e sotme në ...