Shqiptarët nuk përbahen në Belgjikë, marrin valle gjatë një koncerti (Foto+Video)

UntitledKoncerti i Dua Lipës është mbajtur në Bruksel, në vazhdën e koncerteve të saj në disa qytete të Evropës. Mbrëmë, pasi Dua Lipa ka mbajtur koncertin e radhës në Belgjikë, në Twitter ajo ka postuar një video jo të zakonshme.
Një grup fansash të Duas kanë nisur të vallëzojnë hapat shqiptarë derisa muzika ishte e një zhanri tjetër. Salla duket me dritë dhe koncerti ka përfunduar, por një pjesë e shqiptarëve që jetojnë në Belgjikë e kanë qenë të pranishëm në koncert kanë dashur të kërcejnë në një formë tjetër.
Dua vetë ka reaguar në Twitter duke thënë se po i pëlqen një gjë e tillë, derisa një pjesë e komentuesve më pas kanë treguar për shpirtin e shqiptarëve, të hareshëm gjithmonë kur vjen puna tek melodia shqiptare dhe hapat që vallëzojnë në valle shqiptarët./kultplus

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pas Kim Kardashian, shqiptari kujdeset edhe për “look-un” e aktores hollivudiane

Shqiptari, Mario Dedivanovic është shndërruar në një nga grimierët më të preferuar ...