Debatet për Kosovën, reagon politikani: Shqiptarët janë aty ku donin armiqtë tanë!

JAKUPIIsh-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka reaguar ndaj debateve të shumta në ditët e fundit për Shqipërinë e Kosovën.

Ai ka thënë se tërë kjo nisi nga pushtetarët e të dy vendeve, që sipas Krasniqit e bënë “skllotë” duke pirë kafe, e duke bërë `selfie` dhe duke dhënë pastaj ndonjë intervistë në television.

Kliko per me shume info

Krasniqi ka thënë se sot shqiptarët janë aty ku do të dëshironin vetëm armiqtë.

Lexoni postimin e plotë të tij:

Si fëmijë me ka rënë të dëgjoj shumë herë nga gjyshet e nënat tona një shprehje: “Bash për armik”! E sot për çka mund të thuhet kjo? Kjo mund të thuhet për mënyrën sesi janë duke debatuar, disa grupe të shqiptarëve të lidhura me majat e pushtetarëve te Shqipërisë e të Kosovës.

Këto “maje”, pasi e bënë “skllotë”, e morën mundin që ta pinë ndonjë kafe, bënë ndonjë selfije dhe dhanë ndonjë intervistë televizive për të treguar sesa shqiptaromadh ishte njeri ne një kohë tjetër, padyshim të lavdishme?! E gjithë kjo ndodhi pasi njeri nga ata i dha zjarr, kombëtarizmit kosovar në futboll?! E gjithë shqiptarizmit në televizion?!

Është interesant edhe tani pas më shumë se 17 viteve pas lirisë e më shumë se tetë viteve të pavarësisë, shqiptarët janë aty ku do ta dëshironin vetëm armiqtë tanë. Ndonjëri nga armiqtë, ndoshta edhe më të drejtë është trimëruar! Kërcënimet e tyre janë dëshmi e kësaj që thamë. Pra i kemi punët bash ashtu siç nuk do ta dëshironte asnjë shqiptar i mirë apo mik i yni. A nuk i kemi punët “bash për armik”?!

Kjo gjendje më shumë se kaotike i shtyri disa politikanë opozitarë në Shqipëri që e shtruan nevojën e pavarësimit të Kosovës nga Shqipëria?! Sikur vetëm kjo po na mungonte?!
Eh, çka mund të thotë mendja racionale në situata të tilla?

LEXO EDHE:  Zaev: Mosnënshkrimi i Ligjit nga Ivanov është shkelje e Kushtetutës

Ndoshta për të thënë atë që mund ta thotë njeriu në situata të tilla, duhet të kërkojë ndihmë nga një fjalë arabe.

Inshalla, Republika e Kosovës është e pavarur nga ato shtete që duhet të jetë e tillë, sa është e PAVARUR nga Shqipëria!

Pa dyshim, jo vetëm në rrafshin qe u tha i kemi punët “bash për armik”!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here