Shpëton familja shqiptare, lajm i ditës në Itali, 7 anëtarët hidhen nga kati i dytë

familja-italiNjë familje shqiptare, prej 7 anëtarësh, ka shpëtuar për mrekulli. Një zjarr përfshiu banesën e tyre në Rimini, Itali, ndërsa ata banonin në katin e dytë.

Kështu flakët e zjarri përfshijë menjëherë banesën. Të gjithë anëtarët e familjes shqiptare u detyruan të hidheshin nga kati i dytë dhe nga kjo kanë marrë plagë të lehta.

Kliko per me shume info

Të plagosur kanë mbetur dy prindërit, si dhe katër fëmijët, mes tyre djali i vogël vetëm 3 muaj. Gjithashtu në banesë, kur ka rënë zjarri, ka qenë edhe vëllai i kryefamiljarit shqiptar.

LEXO EDHE:  Miratohet vendimi, ja 9 shtetet që mund të hyjnë në Shqipëri pa viza

Fqinjët, në një përpjekje për t’i ndihmuar kishin vendosur në tokë disa dyshekë, për të zbutur rënien. Paraprakisht dyshohet se zjarri në katin e parë mund të jetë i qëllimshëm

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here