Bomba në Belgjikë, 3 persona me kallashnikovë terrorizojnë vendin

belg pol“Zemra” e Evropës është tronditur këtë mesditë! Terrorizmi ka goditur sërish, këtë radhë më frikshëm! Dy shpërthime masive kanë ndodhur në qendrën tregtare në qytetin belg Chatelineau në provincën Hainaut

Mediat lokale raportojnë se janë parë edhe tre persona me kallashnikovë, të cilat kanë hyrë në qendër pas shpërthimeve.

Mediat raportojnë se qendra “Cora Mall Shopping” është evakuuar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapet duke vjedhur naftë, prangoset punonjësi i sigurisë së ‘’TAP’’ në Lushnje

Policia e Lushnjes ka arrestuar një polic privat dhe shokun e tij ...