Shpërthim i fuqishëm në një qendër tregtare në SHBA, tetë të plagosur

shperthim-shbaTetë vetë u plagosën në një shpërthim në një qendër tregtare në Portland, Oregon, ku pas zjarrit një tym i zi u ngrit mbi qytet. Të plagosur mbetën tre zjarrfikës, dy policë dhe tre civilë, raporton AP.

Zjarrfikësit, të cilët menjëherë iu përgjigjën thirrjes për rrjedhjen e gazit, urdhëruan evakuimin e menjëhershëm dhe në këtë mënyrë shpëtuan shumë jetë vetëm, kjo ndodhi vetëm disa çaste para se një shpërthimi i fuqishëm të shkatërroi plotësisht një ndërtesë historike, thotë zyrtarët e qytetit./lajmi

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Irani kryen prova të reja raketore

Një zyrtar iranian tha se marina e Republikës Islamike ka kryer me ...