Shkencëtarët shokojnë sërish, tregojnë faktet se dielli pritet të shuhet

UntitledA e keni pyetur ndonjëherë veten se ç’do të ndodhë nëse dielli shuhet papritur?
Me siguri, do të kemi të bëjmë me një skenar katastrofik.
Nëse është e vërtetë që cikli evolutiv i diellit duhet të mbarojë pas rreth 5 miliardë vjetësh, disa imazhe të publikuara disa javë më para nga NASA, kanë alarmuar disa shkencëtarë, të trembur për ardhjen e një epoke të re të akullt.
Meterologu anglez, Paul Dorian, ka paralajmëruar se rënia e shpejtë e aktivitetit diellor mund të sinjalizojë ardhjen e një epoke të akullt.
Ekspertët janë të mendimit se në vitin 2019, Toka mund të preket nga një mini-epokë e akullt, shkruan “Daily Star”.
Edhe një kërkim i profesoreshës Valentina Zharkov i “Northumbria University”, del në përfundim se një valë e të ftohtit mund të godasë Tokën mes viteve 2020 dhe 2050.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Studimi/ Pacientët me kancer nuk duhet të konsumojnë çokollatë, ja pse

Një studim i ri sugjeron se konsumimi i çokollatave dhe biskotave e ...