Shkëlzen Gashi, shpëtimtari i Colorado Rapids

gashiiShkëlzen Gashi shpëton nderin e ekipit të tij Colorado Rapids. Sulmuesi siguroi barazimin në përballjen me Hjuston Dainamo, e fundit për Konferencën e Perëndimit.

Colorado tashmë do të marrë pjesë në çerekfinalet e kampionatit, duke kaluar kështu ekipin milioner të Los Angeles Galaxy. Në aksionin e golit, Gashi i erdhi pas krahëve të mbrojtjes dhe dërgoi në rrjetë topin e krosuar në zonë.

Ai u vlerësua edhe si njeriu i ndeshjes. Ky ishte goli i nëntë që Gashi ka shënjuar në kampionatin amerikan, ku ka zhvilluar 26 ndeshje.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

kupa-amerikes

Merret vendimi, Chapecoense kampion i Kupës së Amerikës së Jugut

Fituesi i Kupës së Amerikës së Jugut emërohet ekipi Chapecoense. Ky vendim ...