Shkatërrohet një grup kokaine në Itali, anëtarë ishin dhe disa shqiptarë.

policia-italianePolicia italiane gjatë një operacionit “Night Shoot”, ditën e djeshme ka sekuestruar një sasi një 1 kg kokainë, 11 kg hashash dhe 90 mijë euro. Po ashtu, të blutë arrestuan gjashtë persona, midis të cilëve edhe një shqiptar me iniciale M.E, 29 vjeç, i cili jeton prej vitesh në Itali. Mësohet se shkatërrimi i organizatës ndodhi në periferi të Ferentinos. Po ashtu u zbulua edhe një laborator droge. Nga hetimet mendohet se grupi ka arritur të përfitojë mbi 300 mijë euro gjatë 6 muajve. Autorët dërgohen menjëherë në burgun e Frosinone.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here