Ishte thjesht shitës çaji, por … ja fotografia që i ndryshoi jetën!

CAJINdonjëherë jeta e disa njerëzve mund të ndryshojë brenda një nate. Kështu i ka ndodhur edhe Arshad Khan, një shitësi çaji në Pakistan.

18-vjeçari me sy ngjyrë bojëqielli ishte duke fituar bukën e gojës në tregun e Islamabadit, ku fotografja e famshme Haveria Ali i shkrepi atij një foto.

Kliko per me shume info

Por nga ajo shkrepje, mijëra njerëz në rrjetet sociale e kanë shpërndarë fotografinë e saj, duke i lënë pa fjalë të gjithë me ngjyrën unike të syve.

LEXO EDHE:  Prindërit nuk ishin dakord, shqiptarja merr propozimin fantastik për martesë

ad_223311351

Disa ditë më vonë, Arshad realizoi fushatën e tij të parë si model. Ai tani thotë se gëzon famë dhe se është shumë i lumtur për këtë fakt.

“Shumë femra më kanë thënë se kam sy shumë të bukur. Që kur fotografia ime u bë virale, e kam kuptuar se jam bërë i famshëm”, thotë Arshad.

LEXO EDHE:  Si të keni sukses në punë? Miliarderi Elon Musk zbulon 6 këshilla

Gjatë një interviste dhënë një televizioni, Ashad ka pranuar se një ditë pas publikimit të fotografisë së tij, e kanë vizituar mbi 50 femra.

Ai thotë se dëshiron të luajë edhe në filma, dhe të jetë i famshëm sikurse aktori i famshëm indian, Sha Ruk Khan që konsiderohet si mbreti i Bollywood-it.

LEXO EDHE:  “Dua të të bëj të lumtur” i jep lajmin fantastik çiftit, pas 6 vitesh përpjekjeje do të bëhen prindër
Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here