“Shitja më e shtrenjtë”, cmimi i kësaj shisheje konjaku të vitit 1801 do t’ju shokojë!

konjakuRreth 270 000 dollarë është vlera e një shisheje konjaku të vjetër që ka arritur ta shesë një markë britanike pijesh alkoolike.

Bëhet fjalë për llojin “Massougnes 1801 Cognac”, që zotërohet nga “Brandy Classics” për më shumë se 20 vite.

Por cili është ai që ka paguar këtë shifër marramendëse për ta blerë pijen? Ai është një person nga Lindja e Largët, i cili do të ketë nderin që të provojë konjakun që është bërë në vitin 1801.

Mendohet që kjo shishe është pija alkoolike që është shitur më shtrenjtë në histori. Vitin e kaluar, një shishe konjak e vitit 1805 u ble për pak më shumë se 180 000 dollarë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vogëlushi 15-muajsh bëhet sensacion në internet

Vogelushi Harlen Bodhi White, nje vajze me faqe topolake, sy blu dhe ...