Zbulohen fotot, ja cfarë fshihet poshtë sheshit “Skenderbej”

sheshi-skenderbejNje muaj pas nisjes se punimeve sheshi i ri “Skënderbej” ka nisur të marrë formë. Bashkia e Tiranës po punon me ritme të larta në mënyrë që ai të jetë gati brenda afateve të caktuara.

Këtë fakt e ka bërë të ditur vet kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në një koment në twitter, ku dhe ka publikuar disa nga fotot e punës që po kryhet në terren.

LEXO EDHE:  Denoncimi: Si më përdhunoi 17-vjeçari, ja si qëndron e vërteta e të miturës nga Tirana
Kliko per me shume info

“Shesh pa komb ka, po komb pa shesh qendror ku të mblidhet s’ka! Po nxitojmë 24/7 me sheshin “Skëndërbej”, shesh unik për gjithë shqiptarët”, – shkruan Veliaj në komentin e tij.

Ai ka publikuar për herë të parë edhe pamje nga punimet që po kryhen në zbatim të këtij projekti edhe në nëntokë.

LEXO EDHE:  Grabitësit vranë pronarin e dyqanit në Kamëz, policia reagon ashpër: Shpërblim për kapjen e autorëve

Siç duket edhe nga fotot përveç punimeve në sipërfaqe po punohet edhe pastrimin dhe rikonstruksionin depozitave të e ujit që do shërbejnë për grumbullimin e ujit të shiut që do të përdoret për shatërvanët dhe ujitjen e pemëve të sheshit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here