Shëruesi i këlbazës, tashmë recetë në kushte shtëpie

UntitledKëlbaza është një ndër shqetësimet më të shumta të njerëzve. Fatmirësisht, mjekësia ka arritur shumë, dhe këtë herë bën mrekulli dhe me këtë sëmundje, duke përgatitur një recetë bimore e cila i jep mundësinë të gjithëve t’a përgatisin në shtëpi. Për ta përgatitur këtë lajm duhen vetëm dy përbërës: një rrepkë e zezë dhe mjaltë:
Përgatitja:
Së pari e pastroni rrepkën dhe e lini të thani, pastaj e prini pjesën e poshtme dhe e bëni të qëndroj drejt.
Pastaj, e preni pjesën lartë, e cila do t’ju duhet më vonë.

Bëni një vrimë në rrepkë dhe në të vendosni dy lugë gjelle mjaltë për të mbushur gjysmën e vrimës.
Në pjesën lart të rrepkës e vendosni një kapak dhe e lini kështu tërë natën.
Këtë shurup e pini në mëngjes. Fëmijët dhe të rriturit janë të lejuar t’i pinë katër deri pesë lugë gjelle me këtë shurup para shujtave.
Ky shurup natyral do t’ju shëroj nga kolli i vazhdueshëm dhe bronkiti, e gjithashtu do e heq këlbazin nga mushkëritë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ajo që kjo vajzë bën me babain e saj, jep një mesazh shumë të fuqishëm, dhe merr zemrat e të gjithë shikuesve (Video)

Mesazhet sensibilizuese kohët e fundit janë të shumtë. Këtë herë, qëllimi i ...