Plas sherri për borxhin 3 mijë euro, shqiptarët grushte e karrige kokës kolegëve italianë

carabinieri15Një borxh rreth 3 mijë euro është bërë shkak i një sherri mes pesë personash në një bar pranë afër stacionit të shërbimit Q8 në autostradën Adriatica Nord në Cesano Senigallia.

Policia italiane

Kliko per me shume info

Mediat italiane raportojnë se tre punëtorë të një ndërmarrjeje pastrimi të zonës panë dy shqiptarë që kishin punuar aty në të kaluarën dhe shkuan ti kërkonin shumën e pretenduar të borxhit.

LEXO EDHE:  Arjan Çani: Ja arsyet të cilat do të na pengojnë negociatat me BE

Shqiptarët u kanë kthyer paratë, por nuk e kanë lënë situatën t’u ikë kollaj nga duart, pasi i kanë dhënë edhe një dru të mirë.

Një nga shqiptarët i dha një grusht italianit, e këtu nisi përleshja. Pesë personat u zunë fizikisht me tyre duke hedhur sende të forta, si karrige.

Pasi u sinjalizua policia, shqiptarët mundën t’ja mbathnin, kurse italianë përfunduan në spital./Panorama

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here