Sarandë, tentoi të korruptonte policin, vihet në pranga 53-vjeçari

Kliko per me shume info

pranga-irainainNuk ndalet korrupsionet rrugore. Pas ligjit të ri për rripin e sigurimit dhe ata që e shkelin do të gjobiten, të shumtë janë personat e arrestuar të akuzuar për korrupsion. Këtë herë skandali u regjistrua në Sarandë, ku Frederik Terziu, 53 vjeç, banues në fshatin Berdashesh të Elbasan tentoi t’i jepte rryshfet jap10 euro policit pasi e ndaloi për mos vendosjen e rripit të sigurimit. Policia ka bërë arrestimin në flagrancë të Frederik Terziut për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.