Ja sa duhet ta keni rrogën për t’u dukur tërheqës dhe seksi

leke-paraParatë të bëjnë më joshës, dhe ky supozim sapo është mbështetur edhe nga një studim.

Studimi ka zbuluar se një në pesë meshkuj dhe një në pesë gra joshen më lehtë nga njerëzit, të cilët kanë rroga apo të ardhura më të mëdha, transmeton “Telegrafi”.

Kliko per me shume info

Në totalin e 1.280 njerëzve të anketuar, 20 për qind nga ta kishin pohuar se joshen më shumë nga pasuria sesa nga inteligjenca. Por, jo vetëm kaq: studimi thotë se nëse keni para mund ta anashkaloni edhe palestrën, pasi 42 për qind e të anketuarve kanë deklaruar se sigurimi financiar është shumë më i rëndësishëm sesa pamja fizike.

LEXO EDHE:  Tmerr në pishinë, 12-vjeçari bllokohet për 9 minuta nën ujë

Gratë duan që meshkujt të fitojnë më shumë para.

Sipas studimit, meshkujt duhet të punojnë më shumë për t’u perceptuar si joshës. Kjo për shkak se 53 për qind e grave kanë deklaruar se dëshirojnë që partneri të ketë të ardhura më të mëdha në lidhje.

Ndërsa, vetëm 17 për qind e meshkujve kanë thënë se duan që partnerja e tyre të fitojë më shumë.

LEXO EDHE:  Hyri e zuri vend në sedilje, vajza seksi i habit të gjithë me veprimin e saj të "pisët"

Sa të lartë duhet ta keni rrogën?

Të ardhurat e larta do të kenë ndikim pozitiv në pamjen tuaj fizike, nëse veç i dorëzoni në shtëpi mbi 2.700 dollarë në muaj. Por, nëse dëshironi të jeni me të vërtetë seksi, atëherë duhet të keni të ardhura mbi 4.600 dollarë në muaj.

Veç tjerash, të ardhurat e larta jua përmirësojnë edhe vetëbesimin!

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here