Roney drejt një destinacioni tjetër, ja skuadra fatlume

UntitledE ardhmja e kapitenit të Mançesterit por edhe e Anglisë duket se është më e pasigurtë se kurrë. Para gazetarëve Mourinjo ka deklaruar se Roney është I paprekshëm por me ndodhitë e fundit tek “djajtë e kuq” gjithçka është vënë në dyshim.

Sajti më i madh Italian “Calciomercato” njofton se destinacioni i ardhshëm i 31-vjeçarit mund të jetë Inter. Vlera e numrit 10 në treg llogaritet tek 30 milionë euro pasi dihen cilësitë e tij por edhe pasha që mbart në ekip. Interi së fundmi ka treguar se me ardhjen e Suning shifra të tilla nuk janë më problem. Më parë për shërbimet e sulmuesit ishin të interesuar edhe kinezët e Shanghai SIPG. Roney atje do të gjente edhe ish trajnerin e Anglisë Goran Eriksson.

Në çdo kohë Wayne ka treguar se është tepër luftarak dhe për ambiciet e tij skuadra Italiane duket më e avantazhuara.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Milan arkëton tri pikë ndaj Sasuolos

Milani ka arritur të mposhte Sasuolon dhe të marrin një 3-pikësh të artë, ...