Roney drejt një destinacioni tjetër, ja skuadra fatlume

UntitledE ardhmja e kapitenit të Mançesterit por edhe e Anglisë duket se është më e pasigurtë se kurrë. Para gazetarëve Mourinjo ka deklaruar se Roney është I paprekshëm por me ndodhitë e fundit tek “djajtë e kuq” gjithçka është vënë në dyshim.

Sajti më i madh Italian “Calciomercato” njofton se destinacioni i ardhshëm i 31-vjeçarit mund të jetë Inter. Vlera e numrit 10 në treg llogaritet tek 30 milionë euro pasi dihen cilësitë e tij por edhe pasha që mbart në ekip. Interi së fundmi ka treguar se me ardhjen e Suning shifra të tilla nuk janë më problem. Më parë për shërbimet e sulmuesit ishin të interesuar edhe kinezët e Shanghai SIPG. Roney atje do të gjente edhe ish trajnerin e Anglisë Goran Eriksson.

Kliko per me shume info

Në çdo kohë Wayne ka treguar se është tepër luftarak dhe për ambiciet e tij skuadra Italiane duket më e avantazhuara.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.