Fitoi betejën me kancerin, rikthehet Hajrie Rondi: Më kishte marrë malli!

hajrieAjo është një ndër ikonat e kinematografisë shqiptare. Iu desh të kalonte një periudhë të vështirë në jetën e saj, por në fund doli fituese duke e mposhtuar kancerin. Tashmë, Hajrie Rondi është rikthyer edhe në skenë. Ajo nuk mund t’i thoshte “Jo” rolit të Sanijes në komedinë e Dionis Bubanit, “Tre dhëndurët”.

“Më erdhi në kohën e duhur, në vendin e duhur. Më erdhi në një moment kur njeriu kalon situata të vështira, të rënda, situata shëndetësore apo të tjera. Vendosa dhe thashë po”, tregon Hajrie Rondo, e cila nuk e fsheh se ndien përgjegjësi të madhe të ngjitet në një skenë të kryeqytetit. “Ishte mall, emocion, akumulim dhe përgjegjësi”, vijon ajo. Këmbëngulja e regjisores Sonila Kapedani, puna e drejtores së Teatrit të Metropolit dhe atmosfera e krijuar gjatë periudhës së provave u kthye në një terapi për të, shkruan “Panorama”.

LEXO EDHE:  E mbani mend Tirkën tek “Zonja nga qyteti”, shikoni si është bërë sot
Kliko per me shume info

“Gjeta ekipin e duhur, njerëz dashamirës që më mbështetën dhe amortizuan problemet e mia. Pashë që në këtë institucion punohet dhe dinjitetin ta jep puna, dhe unë njerëzit e punës i dua dhe i respektoj. Pashë një drejtoreshë tjetër jo nga ato tipiket, puna e saj është maratonë. Më janë krijuar kushtet dhe më është lehtësuar puna. Gjithashtu, edhe një regjisore të talentuar, kërkuese, punëtore dhe bashkëpunuese të mire”, përfundon Hajrie Rondo.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here