Ronaldo vendimtar, Real Madridi mban kreun

15
Kliko per me shume info

ronaldoReal Madridi ka vazhduar me fitore në La Liga, këtë herë fitoi në udhëtim ndaj Deportivo Alaves me rezultat 1-4.

Kjo ishte fitorja e tretë radhazi e Los Blancos, por që u karakterizua me një dominim të mysafirëve në pjesën e dytë, posaçërisht në fund të takimit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Të parët kaluan që kaluan në epërsi ishin vendasit me golin e Deyverson në minutën e shtatë pas një asistimi në zonë nga Theo Hernandez.

Por, Reali barazoi pas dhjetë minutash me anë të Cristiano Ronaldos nga pika e bardhë, por portugezi shënoi edhe një herë në minutën e 33-të pas një goditje të fortë nga distanca dhe me rezultatin 1-2 përfundoi pjesa e parë.

Pjesa e dytë o dominua nga skuadra e drejtuar nga Zinedine Zidane, ndërsa Ronaldoi kishte një tjetër mundësi të artë për të shënuar në minutën e 79-të nga pika e bardhë, por portieri Kiko bëri një pritje të bukur.

Goli i qetësisë erdhi nga Alvaro Morata në minutën e 84 dhe ishte një gol shumë i bukur nga spanjolli i cili e zëvendësoi Karim Benzeman në minutën e 67-të.

Ndërsa në minutën e 88-të erdhi dhe het-triku nga Ronaldo, i cili shënoi pas asistimi nga Marcelo.

Pas kësaj fitore Real Madridi vazhdon në pozitën e parë me 24 pikë, i ndjekur nga Sevilla me 21 pikë dhe Barcelona e Villarreali me 19 pikë, por me nga një ndeshje më pak.