Ronaldo: Pa këtë njeri nuk do isha ky që jam, e kam baba të dytë

ronaldo-fergusonSulmuesi i famshem i Real Madridit, Cristiano Ronaldo përsëri ka lavdëruar ish-trajnerin e tij, Sir Alex Ferguson ne nje deklarate te pazakonte.

Futbollisti portugez mendon se nuk do të ishte një yll pa ndikimin e tekniku skocez. Ronaldo thotë se Fergusonin e sheh si një baba.

“Unë Sir Alex Ferguson e shoh si një baba. Të gjithë trajnerët e mi kanë qenë të rëndësishëm, por Ferguson ka qenë ai që ka bërë ndikimin te unë”, ka thënë Ronaldo.

“Kur kam shkuar në Manchester United unë isha një djalë, dhe në atë kohë unë kam nevojë për dikë si Sir Alex”, ka theksuar asi portugez.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

19-vjeçarët e Shqipërisë mposhtin Anglinë

Kombëtarja shqiptare e 19-vjeçare e drejtuar nga Erion Bogdani ka arritur një ...