Roberto Carlos i bindur: Ky futbollist e fiton “Topin e Artë”

4
Kliko per me shume info

roberto-carlosRoberto Carlos është i bindur se Cristiano Ronaldo do ta fitojë në janar çmimin “Topi i Artë” për të katërtën herë.

Kjo është bindje për ish-mbrojtësin e famshëm brazilian, që ka luajtur në kulmin e karrierës te Real Madridi, aq sa thotë me shaka se “portugezi e ka tashmë trofeun e “Topit të Artë” në shtëpi, por ende nuk i ka thënë askujt”.

Kliko per me shume info

Braziliani është ndalur pak edhe në startin jo fort pozitiv të CR7 në këtë sezon, duke shtuar: “Ronaldo ka marrë një kohë për t’u kthyer i njëjti, pasi lëndimit të gjurit. Jam i bindur se tani e tutje do të shohim Cristiano që njohim të gjithë, i njëjti që ka fituar Kampionatin Evropian me Portugalinë.”

Të rikujtojmëse Leo Messi e ka fituar 5 herë këtë trofe (2009, 2010, 2011, 2012 dhe 2015), ndërsa Cristiano Ronaldo tri herë (2008, 2013 dhe 2014).

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here