Resorti turistik në Antalia humb madhështinë, goditet nga predhat

Kliko per me shume info

Sipas raportimeve të agjencisë së lajmeve turke, “Dogan”, nuk është regjistruar asnjë viktimë.

Ata thanë se një resort në jug të Antalias ishte goditur me dy predha nga një zonë malore, në një autostradë midis qyteti të Antalias dhe Kemerit rreth orës 10:30 të mëngjesit të ditës së sotme.

Ambulanca dhe policia kishin mbërritur menjëherë në vendngjarje. Autoritetet e Antalias lëshuan një deklaratë ku thonin: “Mëngjesin e sotëm në orën 10:30, ndodhi një shpërthim në Antalia, Turqi, në qendrën e peshkimit Çalticak. Shkaku i sulmit është duke u hetuar”.

Kliko per me shume info

Motivet e sulmit vazhdojnë të mbeten të paditura. Muajt e fundit, Turqia ka qenë shënjestra e një sërë sulmesh nga Isis dhe separatistët Kurdë./klan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.