Reshjet e shiut, gati gjysma e Lezhes nen uje

shkoder-permbytjeMinistria e Bujqesise informon se ne Qarkun Lezhe gjate oreve te fundit kane rene 72 mm shi, ne Zadrime 42 mm. 40% e qytetit nen uje. Ne Spiten dhe Tresh, qe jane depresive, rreth 50 ha.

Ne Kolsh rreth 40 ha me uje ne siperfaqe. Ketu 2 shtepi nen uje.. Ne Kurbin, rreth 30, akoma pa u larguar uji. Dr e Pwrgjitshme ne MBZHRAU informon se ka pasur reshje te medha gjate nates qe kane krijuar permbytje te vogla ne zonen urbane.

Hidrovoret punojne me lapacitet te plote. Bordi i Kullimit po nderhyn me ekskavatore ne grykat e kanaleve kullues per te shpejtuar percjelljen e shpejte te ujrave

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dyshimet/ Deputetët japin shenjat e gishtave, fotografohen edhe në profil

Policia Shkencore pranë Drejtorisë së Policisë, Tiranë ka nisur marrjen e shenjave ...