Shqipëria bie në renditjen e FIFA-s, e lënë pas Greqia dhe Serbia

kombetarjaaaaaaaaKombëtarja shqiptare ka rënë me 7 vende në renditjen botërore të FIFA-s. Kuqezinjtë renditen në vendin e 47-të në klasifikim duke u parakaluar nga Greqia dhe Serbia që renditen në vendet 42 dhe 43.
Shqipëria zhvilloi dy ndeshje në tetor me Lihtenshtejnin dhe Spanjën të vlefshme për kualifikueset e botërorit “Rusi 2018”.
Kombëtarja fitoi me rezultat 2:0 ndaj Lihtenshtejnit, por pak ditë më pas humbi me Spanjën në “Loro Borici” të Shkodrës.
Spanja i shënoi dy gola Shqipërisë, duke na zhvendosur në renditjen e grupit./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Një emër i madh mund të largohet nga Real Madridi

E ardhmja e Alvaro Moratas është larg Realit të Madridit. Sulmuesi i ...