Kjo është receta “bombë” që ju forcon imunitetin

Kliko per me shume info

limon16Nëse nuk e keni imunitetin e fortë ka gjasa të prekeni nga shumë sëmundje. Në këtë postim do t’ju paraqesim një recetë natyrale që ka qënë përdorur kohë më parë për të rritur imunitetin dhe për të parandaluar shfaqjen e sëmundjeve.

Përbërësit: 100 gr bajame, 100 gr rrush i thatë, 100 gr kajsi të thata, 150 gr arra, 300 gr mjaltë, 2 limonë me lëkurë.

Kliko per me shume info

Bluani bajamet, arrat dhe lëkurën e limonit në blender me shpejtësi maksimale. Më pas shtoni kajsitë e thata, rrushin e thatë, mjaltin, 2 limonët dhe përziejini derisa të formohet një masë e trashë. Hidheni masën në një kavanoz qelqi dhe lëreni të qëndrojë për 2 ditë në një vend të thatë e të ftohtë. Konsumoni nga një lugë gjelle të përzierjes, në mëngjes esëll. Trajtimi duhet të zgjasë 1 muaj. Fëmijët mbi 3 vjeç mund të konsumojnë nga një lugë çaji të përzierjes çdo ditë. /GSh/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.